Antalya Çene Tedavisi Fiyatları

Antalya Çene Tedavisi Fiyatları

Çiğneme bozukluklarından, dişle ilgili uzun süren birtakım tedavilerden, geçirmiş olduğunuz bir kaza sonucu aldığınız hasardan, diş gıcırdatma ya da çene sıkmayı alışkanlık haline getirmiş olmanızdan ya da bunlara benzer nitelikte başka sebeplerden kaynaklanan çene rahatsızlıkları yaşıyor olabilirsiniz. Yaşadığınız sorunlara bağlı olarak çenenizin hareketlerini kontrol edemiyor ya da çiğnemede zorluk yaşıyor olmanız muhtemeldir. Bu sorunlar hayatınızı zorlaştırmakla birlikte tedavisi mümkün olmayan problemler değildir. Antalya çene tedavisi fiyatları değişmekle birlikte bu tür şikayetleri giderecek alternatif yöntemler bulunmaktadır.

Çene Tedavisi ve Antalya Çene Tedavisi Fiyatları

Antalya çene tedavisi fiyatları ve süresi, planlanan tedavinin niteliğine bağlı olarak değişmektedir. Fiyat ve tedavi süresi konusunda net bir bilgi verebilmek için öncelikle çenede şikâyete neden olan sorunun hangi sebepten kaynaklandığının belirlenmiş olması gereklidir. Ayrıca sorun yalnızca bir çenede olabileceği gibi her iki çenede de olabilir ve bu durum da tedavinin seyrini değiştirebilir. Hastanın sahip olduğu ağız ve diş yapısı da belirleyici etmenler arasında yer almaktadır.

Çene Tedavisinde Yöntemler Antalya Çene Tedavisi Fiyatları

Antalya çene tedavisi fiyatları kullanılan yönteme göre değişmektedir. Çene tedavilerinde hastanın ve hastalığın durumuna bağlı olarak ameliyatsız yöntem kullanılabileceği gibi cerrahi yöntemler de tercih edilebilir. Ameliyatsız yöntemler olarak yaşanan ağrının ilaç kullanılarak hafifletilmesine çalışılmaktadır. Ağrı kesici ilaçların mutlaka hekim kontrolünde kullanılması gereklidir. Eklem bölgesine yapılacak enjeksiyon ya da gece plağı kullanımı da tercih edilebilir. Ameliyatsız yöntemlerde bireyin beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi de etkili olabilmektedir. Ameliyatsız yöntemlerle yaşanan sorunun giderilememesi halinde kliniğimizde cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Ameliyatsız yöntemlerin çene sorunlarını giderme konusunda vereceği sonuç kesin olmamakla birlikte cerrahi yöntemlerle kesin sonuç alınabilmektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH