Antalya Çene Ameliyatları Tedavisi

Antalya Çene Ameliyatları Tedavisi

Antalya çene ameliyatı tedavisi olmadan önce dişlerinizde diş teli mevcutsa tel çıkarım işlemi yapılmadan da ameliyat olabilirsiniz. Son zamanlarda sıklıkla gerek sosyal alanda gerekse bir çok hastane ortamlarında çene ameliyatları meydana çıkmıştır. Bu ameliyat zamanla daha fazla tercih edilmesinden kaynaklı olarak zaman geçtikçe daha fazla gelişme göstererek yaygınlaşmıştır. İnsanlar bu konuda bilinçlenmeye ve nerede ameliyat olacağını araştırmaya başlamıştır. Çene ameliyatı hem alt çene hem de üst çene olarak 2 şekilde yapılabilir. İsterseniz sadece alt çene isterseniz de üst çene ameliyatı olabilirsiniz. Eğer tek bir bölümde çene bozukluğu varsa örneğin sadece alt çene de bir bozukluk varsa bu ameliyat süresi 1,5 ya da en fazla 2 saat sürmektedir. Bu zaman zarfı içerisinde hastanede 2 ya da 3 gün kalınması gerekmektedir. Çene ameliyatı olmadan önce ortodonti tedavisi görülmesi gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş insanlar için ameliyata ortodonti tedavisine destek amaçlı olarak tercih edilir.

 Çene Ameliyatı Nerede Ve Nasıl Yapılır?

Antalya çene tedavisi ameliyatı seçmiş olduğunuz hastanelerde bu konuda uzman doktorlar ile birlikte genel anestezi altından ameliyat yapılır. Bu tip ameliyatlarda  enfeksiyon kapma riski oldukça yüksek olmasından kaynaklı olarak seçecek olduğunuz hastanenin hem hijyeni hem de ameliyathanenin steril ameliyat şartları altında yapılması gerekmektedir. Buna dikkat edildiği takdirde enfeksiyon riski ortadan kalkmaktadır. Dişlerin şekil bozuklukları giderildikten sonra ortodonti tedavisi işlemi bittikten sonra ameliyat işlemi gerçekleşir. Çene ameliyatları eğer alt çeneniz normalden küçük ya da geride olması gibi problemler var ise ameliyat sırasında çene kemiğiniz kesilir ve kesildikten sonra kesilmiş olan yerde aralık oluşmasından kaynaklı olarak bu oluşan aralığa kemik dokusu eklenir ve aralık kapatılmaya çalışılır. Alt çene kısmının daha geride olduğu ve çok fazla geliştiği durumlarda kemik dokusu kesme işlemi yapılarak çene geriye doğru alınır ve düzeltilir. Ameliyat sonrasında beslenme kaynaklı olarak herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Ameliyattan kaynaklı olarak meydana gelen şişlikler en geç 1 hafta içerisinde düzelmektedir.

Çene Ameliyatı Tedavisi Nasıldır?

Antalya çene ameliyatı tedavisi hizmetimizden faydalandıktan sonra dikkat edilmesi gereken noktalar.

  • Ameliyat olduktan sonra ufak aralıklarla ağzınızdan sızıntılar gelebilir.
  • İlk 48 saat içerisinde ağız çalkalama işlemi yapmamanız gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrasında sıcak bir şeyler yememeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Sıcak temas ettiği zaman acıya sebebiyet verebilir.
  • Bir süre ilaç almamaya gayret ediniz. Özellikle kan sulandırıcı, aspirin gibi ilaçlar kanamaya daha çok sebebiyet verebilir.
  • Anestesi etkisi devam etmesinden kaynaklı olarak sıcak ya da sert gıdalar dudak ısırıklarına sebep olabilir. Bu yüzden anestezi etkisi geçtikten sonra yumuşak besinler almanız gerekmektedir.

Bu gibi ameliyatlar oldukça önemlidir. Dilemiş olduğunuz ve güvenli ameliyat geçirme isteğiniz uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

 

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH