Antalya Çene Ağrıları Tedavisi

Antalya Çene Ağrıları Tedavisi

Antalya çene tedavisi çene tedavileri konusunda  merkezi gibi çeşitli merkezlerde çene ağrısı sebebine göre tedaviler uygulanmaktadır. Çenedeki eklem, eklem, kas, lif, disk ve kemiklerden oluşur. Çene sistemi doğru çalışmadığında çene eklemi bozuklukları ortaya çıkar ve çene ağrılarına sebep olur. Çene eklemi sisteminin bozulmasına ve ağrılara neden olan bazı sebepler vardır. Bu sebeplerin başında diş sıkma alışkanlığı gelir. Genellikle strese bağlı olarak gün içerisinde veya uykuda dişlerini sıkan kişilerde çene eklem yapısı bozulur ve çene ağrıları ortaya çıkar. Bunun yanı sıra trafik kazası gibi durumlarda ortaya çıkan travma, vücudun genelinde bulunan romatoid artrid, ortodontik anomaliler, eklem artridi ve tümörleri gibi çeşitli sebeplerle de çene ekleminde bozukluklar ve ağrı ortaya çıkabilir.

Çene Ağrıları Şikâyetleri Nelerdir?

Antalya çene ağrıları tedavisi merkezi gibi bir yerde uzman doktorlar tarafından tedavi yapılması gerekir. Çene ağrılarında en büyük belirti ve şikâyet ağrılardır. Ancak bunun yanında çene ağrısı ile birlikte eklem rahatsızlığına bağlı olarak bazı belirtiler baş gösterir. Çene ağrısı yaşayan kişi aynı zamanda yemek yerken ve konuşurken ağzını açıp kapatmakta zorluk çekebilir. Ağız açılıp kapanırken ağrılar artar ve çene kasları kasılıp ağzın hareketini kısıtlamaya başlar. Çene ekleminden garip sesler gelmeye başlar. Çene eklemindeki bozukluk ağzı açıp kapama esnasında gıcırtılı sesler çıkartır. Ağzı açamama ya da ağız açıldığında kapatamama gibi durumlar ortaya çıkmaya başlar. Bazı ileri durumlarda çenede kayma olabilir ve acilen bir uzmana başvurmak gerekir.

Çene Ağrıları Tedavisi Nasıl Yapılır?

Antalya çene ağrıları tedavisi merkezine başvurduklarında uzman doktorlar çene ağrısının öncelikle neden kaynaklandığını bularak ona göre tedavi uygulayacaklardır. Çene ağrısının ve çene eklemi bozukluğunun sebebi bulunduğunda ilaç tedavisi, fizik tedavi, frekanslı lazer, ultrason uygulamaları, ortodonti sebepli ağrılarda ortodontik tedavi, sıcak-soğuk tedavisi, ev programı ve egzersizleri gibi çeşitli şekillerde tedaviler ile yapılır. Çene ağrısı tedavisi için merkezimizden en iyi hizmeti alabilirsiniz. Uzman doktorlarımız ve tecrübeli ekibimiz ile çene ağrılarını kısa sürede tedavi ediyoruz.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH