Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı, toplumda pek çok kişinin özen göstermediği bir konu da olsa aslında sağlığı bozulan diş eti ve diş hastalıklarının bazıları iç organlara kadar uzanan hasarlar bırakabilir. Vücut sağlığını korumak için diş sağlığına da dikkat etmek ve özen göstermek gerekir.

Diş sağlığını korumanın en temel yollarından biri daima dişlerinizi ve diş etlerinizi temiz tutmaktır. Tabii ki düzenli periyotlarda dişlerinizi bir diş hekiminin görmesi ve kontrol etmesi de önemli basamaklardan biridir.

Gerek çocukluk ve gelişme çağı olsun gerek hamilelik ve emzirme süreci olsun hayatın her döneminde diş sağlığınıza özen göstermeniz önemlidir.

Antalya ortodonti

nocanvas_guzel-bir-gulumseme-icin-2__m7Ortodonti, çocuklara ve yetişkinlere uygulanan diş, çene ve yüz bölgesini kapsayan, uygun fonksiyon ve estetik görüntü sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır. Ayrıca kapanış bozukluklarına bağlı olarak görülebilen  diş ve destek doku hasarların ilerlemesinin engellenmesi de hedeflenir.

Antalya ortodonti denince akla gelen  merkezlerden biri olan ve başarılı diş hekimlerinin hizmet verdiği Sayın Ortodonti  Merkezi bu alanda çocukların ve yetişkinlerin diş ve çene problemlerine çözüm sunar.

Antalya ortodonti alanında uzman olan hekimler diş ve diş sağlığını korumak için koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile de öncü olan merkezlerdendir.

Diş sağlığını korumaya çocukluk çağlarında başlanır.  Süt dişlenmeden itibaren dişleri koruma altına almak önemlidir. Çocukluk çağlarında görülen ve sık rastlanan parmak emme ve normal olmayan yutkunma gibi sorunların üzerinde durulmalıdır. Sayın Ortodonti  çocuklara zamanında koruyucu müdahaleler uygulayarak problemlerin oluşmasının veya şiddetlenmesinin önüne geçmeyi hedefler.

Koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile de  Antalya’da Ortodonti alanında öncü hizmetleri sunan Sayın Ortodonti Ortognatik Cerrahi, Dolgu ve  Kanal Tedavileri, Protezler ve  Estetik Diş Hekimliği, İmplantlar , Bonding (Adeviz) Sistemi, Laser Uygulamaları, Diş Eti Tedavileri ve Çocuk Diş Tedavileri alanında hizmet vermektedir.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH