Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları

Dişlerdeki yapısal ya da travmatik bozukluklar yapılan müdahalelerle önemli ölçüde düzeltilebilir ve bu sayede bireylere kendilerine yakışan bir gülüş, yeme ve konuşma sırasında kendilerini yormayan bir ağız yapısı kazandırılabilir. Bu amaçla kullanılan yöntemler arasında en yaygın olanı ve bilineni ortodontik tedavilerdir. Ortodonti tedavilerinde dişlerdeki kayma ve çapraşıklıklar çeşitli aparatlar yardımıyla belirli bir sürenin sonunda giderilebilir. Bireyin dişleriyle ilgili sorunlara çene bozuklukları da eşlik ediyorsa ve bu durum büyüme ve gelişme döneminde tedavi edilmediyse cerrahi işlemler gerekli olabilir. Ortognatik cerrahi adı altında gerçekleştirilen bu işlemler ve ağız diş ve çene cerrahisi fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize müracaat edebilirsiniz.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları ve Ortognatik Cerrahinin Aşamaları

Ağız diş ve Antalya çene cerrahisi fiyatları kliniğimizde her bir hasta için değişen uygulamaların çerçevesine göre değişmektedir. Bu bağlamda ortognatik cerrahi değerlendirildiğinde 3 aşamalı bir süreçten söz etmek mümkündür. İlk olarak cerrahi uygulamalar öncesi ortodontik tedavi gerçekleştirilir. Dişler istenen noktaya geldikten sonra cerrahi işlem uygulanır ve ideal görünüm ve kapanış için cerrahi uygulama sonrası ortodontik tedaviye devam edilir. Ameliyat tek çenede ya da çift çenede gerçekleştirilebilir ve buna bağlı olarak da süresi değişir. Anestezi altında yapılan bu işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Fiyatları ve Tedavi Süreci

Ağız diş ve çene cerrahisi fiyatları ve tedavi için ne kadar süreye ihtiyaç olduğu bireysel farklılıklarla doğrudan ilişkilidir. Aynı yöntem kullanıldığında dahi bireylerin tedaviye cevap verme süresi değişebilir. Bununla birlikte cerrahi uygulama sonrası ortodontik tedavi sürecinin ortalama 6 ay süreceği söylenebilir.

Yorum Bırak

twenty + fourteen =

Bizi Arayın