dis caprasikligi

Diş Çapraşıklığı Antalya

Diş çapraşıklığı çoğunlukla çocuklarda ve ergenlikteki gençlerde ortaya çıkan, süt dişlerinin dökülmesinin ardından kalıcı dişlerin yerini alması ile meydana gelen ağız ve diş sorunlarından biridir.

Günümüzde diş çapraşıklığı neredeyse her 2 çocuktan birinde ortaya çıkmakta ve bu durum çocuklar için hem estetik, hem de fonksiyonel açıdan büyük sorunlara neden olmaktadır. Diş yamukluğunun en büyük nedenlerinden bir,

gomulu dis tedavisi

Gömülü Diş Tedavisi Antalya

Gömülü dişler hastaların bildiklerinin aksine sadece alt ya da üst çenede yerleşmeye bilir. vücudun çeşitli bölgelerinde çıktığı gözlemlenen gömülü diş vak’aları da bulunmaktadır. Bu nedenle uygun yaklaşımların belirlenmesi için gömülü diş tedavisi Antalya, plastik cerrahi uzmanlarının muayenesi fazlası ile önemlidir.

Gömülü dişler genellikle sürmesi gerekirken sürememiş diş eti ya da kemik altında kalman dişlere denmektedir.

Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Antalya Diş Eti Tedavisi Fiyatları

Diş ve diş etleri problemleri doğuştan gelen bir rahatsızlıktan kaynaklı ya da zamanla oluşan problemlerdir. Diş eti problemleri tedavi gerektiren sorunlardır. Tedavi edilmediği taktirde daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Sağlıklı bir yapıya sahip olan diş etlerinde fırçalama ya da diş ipi kullanımı sırasında kanamalar meydana gelmez.Şişlik renk farklılığı gibi bir görünüm söz konusu değildir. Sağlıklı diş eti rengi açık pembe renkli bir görünüme sahiptir.

20 lik diş çekimi bilgileri

20 Yaş Diş Çekimi Hakkında Merak Edilenler

20 yaş dişleri, insanın ağız gelişiminden en son çıkan dişlerdir. 20’li yaşlarda çıksa da daha erken veya daha geç yaşlarda da çıkması mümkündür. Bu dişler çenede geniş bir alan bulamadıkları için gömülü olarak kalırlar. Bu durumda çene cerrahi tarafından hemen müdahale edilmelidir. Gömülü dişler çene yapısını bozarak diş kayıplarına neden olur.

20’lik Dişler Çekilmeli midir?

diş teli çeşitleri ve fiyatları

Diş Teli Çeşitleri

Ortodontik problemler  sadece sağlık açısından değil kişiye verdiği rahatsızlıklardan dolayı da büyük sorun teşkil etmektedir. Bozuk bir diş yapısına sahip bireyler için uygulanan müdahale genelde diş teli tedavisidir. Özellikle son dönemlerde popüler hale gelmiştir. Peki, diş teli tedavisi kimlere uygulanır;

  • Ayrık dişlere sahip kişilere
  • Kırık olan dişe veya dişlerde
  • Diş çıkması engellenmiş durumda olan kişilere
  • Çene yapısı bozuk olan kişilerde
  • Çene darlığı ve damak darlığı yaşayan kişilerde

Daha bir çok farklı sebepten dolayı sorun yaşayan kişilerde diş teli uygulaması yapılır ve önerilir.

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH