Antalya Zirkon Diş

Antalya Zirkon Diş

Estetik amaçlı olarak kullanılan Zirkon diş, protezlerin alt yapısı olan ve gri metal yerine uygulanan özel bir alaşımdır. Dişlerde ileri düzeyde yaşanan renk değişimlerinin tedavisi başta olmak üzere kapsamlı bir beyazlatma uygulaması olarak da Zirkon diş, genelde porselen kaplama şeklinde uygulanmaktadır. Antalya Zirkon Diş olarak bu konuda ihtiyacınız olan sağlık hizmetini sizlerle paylaşıyor ve daha estetik bir diş yapısına sahip olmanızı sağlıyoruz. Zirkonyum kaplama sayesinde diş etlerinde farklı bir renk oluşumu gözlemlenmediği gibi ilerleyen zamanlarda diş eti kenarlarında oluşabilecek problemlerin de önüne geçilmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama yöntemleri arasında olan ve yeni nesil bir kaplama uygulaması olan Zirkonyum diş kaplama, kozmetik anlamda daha güzel bir görüntü elde etmek amacıyla tercih edilmektedir. Günümüze kadar yapılan pek çok araştırma, eski tip kaplamaların yerine Zirkonyum diş kaplamanın daha sağlıklı olduğunu göstermiştir. Aslında estetik diş uygulamalarında gelişmiş teknolojilerin kullanıldığı bu uygulamada Zirkonya adı verilen seramik kullanılmaktadır. Zirkonyum ayrıca metal desteksiz bir kaplamadır. İçeriğinde metal olmadığı için daha güvenilir ve diş etine uyumlu bir seçenektir.

Zirkonyum Diş Nerelerde Kullanılır?

 

Günümüzde estetik amaçla kullanılan Zirkonyum dişler ayrıca diş beyazlatma uygulamasına başvuran fakat sonuç alamayan hastalarda da tercih edilmektedir. Ayrıca genetik olarak yapı renklenmeleri, ileri derecedeki renklenmeler, çapraşık ya da ayrık dişler ve dönük dişlerde kullanılmaktadır. Bu anlamda Antalya Zirkon Diş uygulamalarından faydalanarak sizler de diş ve diş eti sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama yapılacak olan dişlerde ilk olarak zirkonyum için hassas ölçü alınır. Daha sonra dişlerin küçültülmesi sağlanır ve Zirkonyum kaplama, işlemin yapılacağı dişe rahatça oturtulur. Bu sayede yeni bir form kazanan dişlere zarar vermeyen Zirkonyum kaplama, ağza uygun bir şekilde ölçülür. Laboratuvar ortamında dişe uygun olan kaplama işlendikten sonra dişe uygulanır. Uygulama sonrasında özel yapıştırıcılardan yararlanılarak kalıcı bir kaplama işlemi tamamlanmış olunur.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Dişlerde meydana gelebilen mat görüntüyü ortadan kaldıran bu kaplama sayesinde daha doğal bir görünüm elde edilmektedir. Diş eti sağlığı için de önemli olan bu işlem, Antalya Zirkon Diş tarafından başarılı bir şekilde hastalara uygulanmaktadır. Diş eti hastalıklarının ilerleyen dönemlerde ortaya çıkmasını engellemekle beraber metale karşı alerjisi olan hastalar için oldukça idealdir. Buna bağlı olarak Zirkonyum kaplama kullanan hastalarda diş sağlamlığı daha fazladır. Ayrıca sigara başta olmak üzere diş lekelenmelerine neden olan faktörleri en aza indirir.

Zirkonyum diş kaplamanın diğer avantajları ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

  • Zirkonyum kaplamanın rengi, doğal diş rengi ile hemen hemen aynıdır.
  • Beyaz renkli olması dişetlerin siyah metal yansıması gibi bir problem yaşanmaz.
  • Soğuk ya da sıcaktan etkilenmediği için diş hassasiyeti gibi sorunları ortadan kaldırır.
  • Uygulamadan sonra herhangi bir bakım gerektirmez.
  • Gündelik yaşamda olduğu gibi dişlerinizi rahatlıkla fırçalayabilirsiniz.
  • Alerjiye neden olmaz.
  • İltihap ve diş eti kanamasına sebep olmaz.
  • Işık geçirgenliği çok yüksek olduğu için dişlerinize estetik bir görünüm kazandırır.
  • Ön dişlerle beraber arka dişlerde de rahatlıkla kullanılabilir.
  • Çiğneme konusunda daha güçlü dişlere sahip olmanızı sağlar.

Diş hekimliğinde kullanılan en güçlü malzeme olan Zirkonyum, Antalya Zirkon Diş sayesinde başarılı ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Metal destekli porselenlerden yaklaşık ‘5’ kat daha güçlü olması nedeniyle olağanüstü bir sertlik sağlar. Ayrıca metal içermediği için %100 biyolojik uyumludur.

About the Author :

Yorum Bırak

Bizi Arayın

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH